Yenimahalle Vajina Estetiği

Bayanlar günümüzde dış görünüşlerine ve güzelliklerine oldukça fazla bir şekilde önem veriyorlar. İyi görünmek kadınların psikolojileri üzerinde olumlu etkiler yapıyor. Yenimahalle vajina estetiği operasyonları bu yüzden kadınlar için oldukça önemlidir ve sıklıkla tercih edilirler.

Vajina estetiği aslında genel bir kavramdır ve genital bölgenin tamamını kapsar. Bu yüzden genital estetik diye de adlandırılır.

Genel olarak doğuştan vajina yapısı bozuk olan kişiler tarafından sıklıkla bu tür operasyonlar tercih edilir. Aynı zamanda, çok sık doğum yapan kadınlarda, doğumdan kaynaklanan vajinal bozulmalarda da bu tür operasyonlar tercih edilir.

Labia minorların yani vajina küçük dudaklarının bazı kadınlarda doğuştan simetrisinin bozuk olması da operasyonların tercih edilmesindeki bir diğer nedendir. Bu durum aynı zamanda psikolojik olarak da kadınları etkiler.

Bir diğer neden ise Epizyotomi denilen durumdur. Doğum sırasında bebeğin çıkması için yapılan kesikler vajen bölgesinin estetiğinin bozulmasına neden olur. Aynı zamanda cinsel tatmini de azaltan bir durumdur.

Vajinada yer alan idrar kesesi ile rektum olarak adlandırılan bağırsakların anüsten önceki son kısımlarında da bir takım sarkmalar görülebilir. Bu durum idrarı tutamama ve fonksiyon bozukluklarına yol açar. Bir başka sorun da rahim sarkmalarıdır.

Yenimahalle Vajina Estetiği – Vajina Estetiği Operasyonları

Doğumlar sonucunda bağ dokularında meydana gelen elastikiyetin azalması sonucunda bu tür operasyonlar yapılır. Yenimahalle vajina estetiği aynı zamanda bir tamir işlemidir.

İdrar torbasının sarkması durumunda yapılan operasyonlarda, idrar torbası yukarı doğru asılır. Vajina estetiğinde yapılan işlemlerden bir tanesi budur. Bu tür operasyonlar genel olarak genel anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda ise epidural anestezi altında yapılır. Yaklaşık olarak 15–30 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Operasyondan sonra kişi normal yaşantısına dönebilir. Operasyondan yaklaşık olarak 1–1,5 ay sonra ise normal cinsel yaşama dönülebilir.

Rahim sarkması operasyonları da bir diğer vajina estetiği operasyonlarındandır. Rahimin aşağıya doğru inmesi ve bazı durumlarda vajinadan dışarıya doğru çıkması durumları söz konusudur. Bu gibi durumlarda çocuk sayısını dolduranlarda rahim alınır. Diğer bir durumda ise rahim vajinal yoldan yukarıya doğru asılır. Bazı durumlarda daha genç kişilerde rahim alınmaz ancak vajen üst kubbesine doğru sabitlenir.

Cinsel birlikteliklerin zor olduğu ya da imkansız olduğu durumlarda vajina genişletme operasyonları yapılabilir. ağrıya duyarlı olan kısımlar tespit edilerek lokal anestezi altında bu kısımlar çıkarılır. Ayrıca vajen bölgesinin bir kısmı genişletilir ve böylelikle ağrı problemi ortadan kaldırılır.

Epizyo nedbeleri doğum sırasında bebeğin kolay bir şekilde çıkması için vajen bölgesine atılan kesikler sonucu oluşur. Bu doku kalıntıları cinsel birleşmeyi olumsuz bir şekilde etkiler. Ayrıca cinsel ilişkilerde ağrı, isteksizlik ve tatminsizlik gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu durumu düzeltmek için yapılan operasyonlarda yırtık olan bölgeler düzeltilir ve nedbe kalıntıları alınır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *