Kazan Bekaret Testleri

Bekaret testi aslında bir test değil muayene türüdür. Hymen muayenesi olarak da isimlendirilebilir. Kazan bekaret testleri normal bir jinekolojik muayene olarak yapılırlar. Muayene yapılma nedeni genelde hep aynıdır.

Bazı durumlarda kişi kendisi muayene yaptırmak isteyebilir. Kişinin muayene olmak istemesinin nedeni, evlilik öncesinde durumunu netleştirmek olabilir. Bazı durumlarda adet kanaması olmamasına rağmen, vajinadan gelen kanama durumlarında da kişi şüphelenip, durumundan emin olmak isteyebilir. Vajen bölgesine gelen darbelerden sonra hafif kanama meydana gelebilir. Bu durumda da kişi muayene olmak isteyebilir.

Mastürbasyon sırasında vajina içerisine sokulan sert cisimlerden sonra kanama olmaması durumunda da kişi muayene olmak isteyebilir. Bu durum tamamen kızlık zarının yapısı ile ilgilidir.

Eğer kişi 18 yaşından küçükse, bazı durumlarda kendi durumundan şüphelenebilir ve ailesine haber verebilir. Ailesinin isteği üzerine de muayene yapılması gerekebilir. Ailenin şüphelendiği bir durum söz konusu varsa aynı şeyler geçerlidir.

Kazan Bekaret Testleri – Bekaret Testi Nasıl Yapılır?

Bekaret testleri ya da muayenesi jinekolojik masada kısa sürede yapılan testlerdir. Kazan bekaret testleri labius minus da denilen vajina dudaklarının yanlara açılarak, kızlık zarının incelenmesi durumudur.

Uzman jinekolog, kızlık zarının durumunu inceler ve eğer bir yırtık söz konusu ise bunu tespit eder. Kızlık zarının durumu basit bir muayene ile tespit edildikten sonra sonuç, kişiye sözlü olarak bildirilir. Yazılı olarak sonuçların verebilmesine ancak adli tıp uzmanları yetkilidir.

Bazı durumlarda kızlık zarı çok içeridedir ve zar yapısının daha net görülebilmesi için kişinin ıkınması istenir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Kısa bir süre içerisinde sonuçlanır.

Bekaret testleri ancak kadın doğum uzmanları, uzman jinekologlar ve adli tıp uzmanları tarafından yapılabilir. Testlerin yapılabilmesi için kişinin yazılı izni olması gerekir. Bu yüzden muayene öncesinde kişiye doldurması için bazı formlar verilir. Muayene aşamasından sonuç aşamasına kadar tam bir gizlilik söz konusudur.

Muayene sonrasında bildirilen sonuçlar, o an için geçerlidir. Daha sonrasında yapılacak muayene sonuçları farklı çıkabilir.

Bekaret testini kişi evlenmeden önce durumundan emin olmak için yaptırabilir. Birçok kere şüphe üzerine de bu tür testler yaptırılabilir. 18 yaşından küçük olan kişiler için de durum aynıdır. Bu tür kişilerin ailesinin izni gerekir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *