Bekaret kavramı sosyolojik yönleri olan ve toplumu etkileyen bir yapıya sahiptir. Birçok toplumda bekaret önemlidir ve genel olarak kadın ile ilişkilendirilir. Bunun nedeni kızlık zarının bekaret ile doğrudan ilişkilendirilmesidir. Kızılcahamam bekaret kontrolü bu yüzden birçok kadını psikolojik yönden etkileyen bir yapıya sahiptir.

Kadının cinselliği üzerinde birçok toplumda meydana gelen bu baskı ortamı, birçok zaman istenmeyen durumlara neden olur. Aslında fizyolojik olarak muayene basit bir işlem olmasına karşın, psikolojik boyutları daha derindedir ve özellikle kadınları daha çok etkiler.

Kızlık zarının aşırı derecede önemsenmesi ve bu konu hakkında toplum tarafından abartılı yasaklar koyulması, bu durumun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Bu tür toplumlarda ayrıca cinsellik hakkında kişiye yeterli ve doğru bir bilgi verilmez. Yasaklar ve tabular çoğunluktadır.

Kızılcahamam Bekaret Kontrolü – Psikolojik Yönü

Bekaret kavramı asıl olarak beyinde biten bir durumdur. Evliliklerde cinsel birleşmeden sonra kanama olmaması durumu, her zaman için kadının daha öncesinden cinsel birleşme yaşadığı yönünde bir kanının oluşmasına neden olur. Kızılcahamam bekaret kontrolü bu yüzden evliliğin ilk zamanlarında, özellikle cinsel birleşmeden sonra yaptırılır.

Aslında bekaret kontrolünün evliliklerden hemen sonra yaptırılmasının şöyle iyi bir yanı vardır. Kızlık zarı her kadında farklı olduğu için en azından kızlık zarının türü belirlenmiş olur ve kanama olmamasının sebebi de açığa çıkmış olur. Ancak kanama olmamasının çok farklı nedenleri vardır. Bekaret kontrolü yapılsa bile birçok soru hala cevaplanmamış olarak kalacaktır.

Kızılcahamam bekaret kontrolü

Kızılcahamam bekaret kontrolü

Mesela kişi evlenmeden önce bir kaza sonrasında, kızlık zarının yırtılmasına neden olabilir. Bu durum asla muayenede görülmez. Muayenede ancak kızlık zarının esnek olup olmadığı, zayıf yapıda olup olmadığı gibi kadınlarda nadir olarak görülen kızlık zarı türlerinin tespitini sağlar. Bu zar türleri de kanama olmamasının nedenlerinden bir tanesidir.

Her ne sebeple olursa olsun muayene kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Kişinin kendi isteği ile muayene olmak istemesini saymazsak, ailesi ya da yeni evlendiği eşi tarafından muayeneye götürülmesi, ona karşı olan güvensizliğin işaretlerindendir. Bu güvensizlik bir ömür boyu kişide bir iz olarak kalır.

Bu yüzden muayenenin kişiyi bir ömür boyunca psikolojik yönde etkilediğiniz söyleyebiliriz.

Erkeklerin ergenlik çağından itibaren cinselliğe teşvik edilmesi, ancak kadınların sürekli olarak cinsel yönden baskılanması, sorunun nedenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Gelenekte kadınların evlilik olayına kadar bekaretlerini korumaları gerekiyor. Ancak bu durum erkekler için geçerli olmuyor.

Yanlış ve eksik bilginin yol açtığı bu durum, kadınlar üzerindeki psikolojik baskının daha da artmasına ve bekaret kavramının yalnızca kadınlar için değerlendirilmesine yol açıyor.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *