Kızlık Zarı Tamiri Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?

Kızlık zarı tamiri ameliyatı ülkemizde ve dünyada sıklıkla ve başarı ile yapılan operasyonlardandır. Erken dönemde yaptırılan operasyonlarda yırtıkların iyileşme süreci daha hızlıdır. Eğer yırtığın üzerinden uzun bir zaman geçmişse Flep yöntemi ile tamir işlemi yapılır.

Geçici kızlık zarı tamiri yöntemi genellikle, evlendikten ya da cinsel ilişkiden 2–3 gün öncesinden yapılan operasyonlardandır. Operasyondan sonra bir hafta içerisinde cinsel birleşme gerçekleşmelidir.

Kalıcı kızlık zarı tamiri yöntemi ise her zaman yaptırılabilir. Uzun zaman önce oluşan yırtıklar bile bu yöntem sayesinde tamir edilebilir. Bu yöntemde vajina duvarından alınan dokular ile yeni bir kızlık zarı duvarı oluşturulur.

Her iki yöntemin amacı cinsel birleşme sırasında kanama elde edilmesidir. Bazı durumlarda kişi kürtaj ya da doğum geçirmişse, Flep yöntemi ile aynı zamanda vajina daraltma operasyonları da uygulanabilir.

Geçici ve kalıcı kızlık zarı tamiri operasyonlarında kişiye genel ya da lokal anestezi uygulanır. Genel anestezide kişinin operasyondan 6 saat öncesinde bir şey yiyip içmemesi gerekir. Her iki yöntemde yapılan operasyonlar çok kısa sürer. 10–15 dakika gibi bir zamanda operasyonlar gerçekleştirilebilir. Eğer operasyonlara vajina daraltma da eklenecekse 20 dakika daha uzun bir süreyi kapsayabilir.

Kızlık Zarı Tamirinde Güvenilir Uzmanlara Başvurmalısınız

Kızlık zarı tamirini; uzman jinekologlar, kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahlar gerçekleştirilir. Bazı durumlarda operatör doktorlar da kızlık zarı tamiri yapabilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları operasyon yapılan kliniğe ve uzmanlara göre değişkenlik gösteren bir durumdur.

İyi bir uzman tarafından yapılacak olan operasyonlarda yüksek oranda başarı elde edilebilir. Ne yazık ki sektörde tecrübesi ve uzmanlığı olmayan kişiler tarafından kandırılan hastalar, çoğu zaman mağdur olabiliyor. Bu durumdan kaçınmak için seçeceğiniz uzmanı iyi araştırmanız gerekebilir.

Ankara ilinde Esra Demir Yüzer Muayenehanesi, kızlık zarı tamiri ve diğer işlemlerde kişilerin mahremiyeti de göz önüne alınarak başarı ile gerçekleştirilir. Bu güne kadar yüzlerce operasyon klinikte başarı ile gerçekleşti.

Kızlık zarı tamiri ve vajinismus konularında Op. Dr. Esra Demir Yüzer başarısını kanıtlamış bir uzmandır ve Ankara ilindeki kliniğinde çalışmalarına başarı ile devam ediyor.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *