Kızlık Zarı Diktirmeye Neden İhtiyaç Duyulur

Kızlık zarı birçok toplumda sosyolojik baskıların nedenleri arasında yer alıyor. Kızlık zarı daha çok bekaret kavramı ile ilişkilendirildiğinden, cinsel birleşme sırasında kanama oluşmaması, birçok yönden facialara neden olabiliyor. Geri kalmış toplumların birçoğunda bu durum görülebiliyor. Ülkemizde her ne kadar son yıllarda bekaret kavramından dolayı kadına olan şiddet azalsa da, hala bazı yerlerde devam edebiliyor.

Kızlık zarının bekaret ile ilişkilendirilmesi günümüzde bile birçok kadının, Kızlık diktirme operasyonlarını yaptırmasına neden olabiliyor.

Toplum Baskısının Bekaret ile İlişkisi

Genel olarak geri kalmış toplumlarda baskının nedeni, bilgi eksikliği ya da yanlış bilgiye sahip olmak olarak özetlenebilir. Günümüze kadar yıllar boyunca kızlık zarının yapısı yanlış biliniyordu ya da hiç bilinmiyordu.

Örneğin her kadında kızlık zarı yapısının farklı olduğu yeni edinilen bilgilerdendir. Önceki zamanlarda her kadında aynı olduğu zannediliyordu. Hatta nadirde olsa kızlık zarının bazı kadınlarda doğuştan olmaması yeni edilen bilgiler arasındadır.

Tüm bu bilgiler ışığında bekaret ile kızlık zarının doğrudan ilişkilendirilmesi yanlış olacaktır. Bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarının olmaması ya da kızlık zarının esnek bir yapıda olması, ilk ilişki sırasında kanama gelmemesinin nedenidir. Partnerin bu konuda bilgi sahibi olmaması, yanlış düşünmesine ve belki de kadına zarar verici eylemlerde bulunmasına neden oluyor.

Birçok kadın sosyolojik baskıdan ve aile korkusundan Kızlık diktirme operasyonlarını gizlice yaptırmak zorunda kalıyor.

Evlenmek ve yuva kurmak isteyen kadınların birçoğu kızlık zarı yapısından dolayı kızlık zarı diktirme ihtiyacı duyuyorlar. Bu operasyonlar bir anlamda, kadınların psikolojik olarak rahatlamalarına ve kendilerine olan güvenlerinin gelmesini sağlıyor.

Bekaret zarı konusunda yapılacak en doğru şey, sorunun uzman bir jinekolog vasıtası ile çözülmesi olacaktır. Kızlık zarının yapısı farklı olduğundan dolayı en doğru karar, yapılan muayene sonucunda verilebilir.

Bazı durumlarda evli çiftler cinsel birleşme yaşayamadıklarından dolayı da kızlık zarı operasyonlarını yaptırma ihtiyacı hissedebiliyorlar. Bazı kadınlarda kızlık zarının kalın olması ya da yüksek kenarlara sahip olması, cinsel birleşmenin gerçekleşmemesine neden oluyor. Bu durumda çiftler, kızlık zarının aldırılması ya da çentik açılması gibi operasyonları yaptırmak istiyorlar.

Daha çok sosyolojik nedenlerden dolayı yaptırılan bekaret zarı operasyonları, uzman jinekologlar yardımı ile başarı ile gerçekleştirilebiliyor. Sayfamızda kızlık zarı dikimi bekaret dikimi çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *