Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Ne KadardırKızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi vermeden önce kızlık zarı birçok toplumda bekaretin sembolü olarak algılanır. Kızlık zarı dikimi yöntemlerinde önce birçok kadın bu sebepten dolayı, psikolojik ve fizyolojik baskılara maruz kaldı. Kızlık zarının yapısının bilinmemesi ve doğru bilinen yanlışlardan dolayı toplum ve aile tarafından uygulanan baskılar, birçok durumda kişinin mahvolması ile sonuçlanır.

Kızlık zarının yapısı, kişiye göre değişkenlik gösterir. İlk ilişki sırasında kan gelmemesi, kızlık zarının daha önce bozulduğu ya da daha öncesinden cinsel ilişkiye girildiğini göstermez. Bu gerçeğin anlaşılması ile birlikte, toplumda kadına bakış açısı da değişti. Ancak toplumsal baskı ve anlayış hala kırılabilmiş değil. Bu yüzden birçok kadın evlenmeden önce, “kızlık zarı dikimi nerede yapılır?” sorusuna yanıt arar.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yaptırılmalıdır?

Kızlık zarı dikimi fiyatından önce önemli olan konulardan birisi de işlemin yapıldığı merkezdir. Kızlık zarı dikimi yapan birçok klinik var. Ancak zar dikimi yapacak olan yerin steril olması gerekiyor. Bir başka önemli faktörde bu işi yapacak olan kadın doğum uzmanı ya da jinekoloğun, işinde uzman ve deneyimli olması gerekiyor.

Genelde zar diktirme fiyatı, uzmanın deneyimine, işlem yaptırılacak olan kliniğe ve kızlık zarının yapısına göre değişkenlik gösteriyor. Ancak fiyatlar hakkında bilgiler genelde yalnızca hastaya veriliyor.

Kısa süreli kızlık zarı operasyonlarında fiyatlar biraz daha uygun olabiliyor. Çünkü bu işlem geçici oluyor lokal anestezi ile yapılıyor.

Kalıcı kızlık zarı tamirinde ise hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanabiliyor. Bu işlemde fiyatın biraz daha pahalı olması, uzun yıllar sonra bile tekrardan yapılabilmesidir.

Bu tür operasyonların hiçbir riski bulunmuyor. Ancak işlemi yapacak olan kişinin deneyimli ve uzmanlık sahibi olması gerekiyor. Bu yüzden bir çok merkezde kızlık zarı dikimi fiyatı değişkenlik göstermektedir. Buna istinaden fiyatlara aldanmak ve uzmanlığı belli olmayan kişilere bu işlemi yaptırmak, riskli olabiliyor.

Genelde kalıcı ve geçici kızlık zarı tamirinde işlemin başarısı, cinsel birleşmeden sonra gelecek olan kanamaya bağlı oluyor. Ancak bazı durumlarda işlem başarılı olsa bile kanama olmayabiliyor.

Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde, kızlık zarı tamiri işlemleri sıklıkla gerçekleştiriliyor. Fiyatlarda işlem yapılan kliniğe göre değişkenlik gösterebiliyor.

Fiyatlar hakkında işlem yaptıracağınız klinikten bilgi almanız mümkündür. Fiyatlardan daha önemli olan ise işlemi yaptıracağınız kliniktir.