Keçiören Vajina Daraltma

Kadınlar estetiğe önem verirler. Kıyafetlerinden tutun da anatomik yapılarına kadar her şeyin estetiğe uygun olmasını isterler. Keçiören vajina daraltma operasyonları da estetik kaygılardan dolayı yaptırılan operasyonlardır.

Vajina daraltma operasyonları Vajinoplasti olarak da adlandırılır. kozmetik jinekoloji kapsamında yapılan operasyonlardan bir tanesidir. İlişkilerde heyecanı arttırdığı ve estetik kaygılardan dolayı bu tür operasyonlar son zamanlarda sıklıkla tercih edilir.

Ayrıca bu tür operasyonların kişiler açısından da faydalarından söz etmek mümkündür. Lazerle vajina daraltma, vajina içi radyofrekans cihazları Thermiva ve Viveve ile yapılan operasyonlar olmak üzere türleri vardır.

Keçiören Vajina Daraltma – Vajina yapısı ve sarkmanın nedenleri

Vajen bölgesi cinsel ilişkinin gerçekleştiği ve yaklaşık olarak 8-10 cm uzunluğunda olan ve kas dokusundan oluşan kanalın ismidir. Esneme özelliği bulunur. Aynı zamanda kadınlarda doğum kanalı ve rahimden gelen adet kanının dışarıya ulaşmasını sağlayan bir işlevi vardır. Keçiören vajina daraltma operasyonları bu kas dokusunun bitiminde gerçekleştirilir.

Vajina sarkması doğuştan kaynaklanabildiği gibi doğum ya da cinsel birleşmenin sıklığından da kaynaklanabilir. Doğuştan kaynaklanan vajina sarkmaları, geniş ve yumuşak vajina olarak adlandırılır.

Vajina genişlemesi ve sarkması, cinsel birleşmenin de kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur.

Keçiören Vajina Daraltma – Vajen Daraltma Operasyonlarının Nedenleri

Vajina sıkılığının azalması, vajinada meydana gelen gevşeme ve esnekliğin azalması durumunda uygulanan operasyonlardandır. Vajinada meydana gelen bu durum çoğunlukla, cinsel birleşmenin kalitesini azaltır ve bir tatminsizlik durumu oluşturur. Keçiören vajina daraltma operasyonu bu yönü ile birçok kadın açısından önemlidir.

Lokal anestezi eşliğinde yapılır ve birçok durumda kızlık zarı dikimi ile birlikte de yapılabilir.  Vajina daraltma operasyonları genel olarak 20 dakika kadar sürer, ancak vajina yapısına göre bu süre 45 dakika ya da 1 saat gibi bir sürede de tamamlanabilir.

Vajen girişinden itibaren uzunlamasına 4-6 cm kadarlık bir alan daraltılır. Vajina girişi bu şekilde genişlik durumuna göre 2-3 cm kadar daraltılmış olur. Vajina daraltma operasyonlarında belirlenen yerlere dikiş atılır. Dikişlerin çoğunluğu alt kısımda kalır ve görünmez. Özel ameliyat iplikleri ile yapılan dikişler belli bir süre sonra kendiliğinden vücut tarafından emilir ve yok olurlar.

Bir diğer yöntem ise pelvik tabanda bulunan kasların birbirlerine dikiş yöntemi ile yaklaştırılmasıdır. Pelvik tabanda bulunan ve tabanı oluşturan “levator” adı verilen kaslar dikiş atılarak birbirlerine yaklaştırılır. Böylelikle vajinal sıkılık sağlanmış olur.

Vajina daraltma operasyonlarının hiçbir riski bulunmaz. Operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Vajinal daraltma yaptıran kişilerin cinsel yaşamlarında belirgin bir iyileşme görülür. Ayrıca estetik açıdan da operasyonu yaptıran kişilerin psikolojilerini olumlu yönde etkileyen bir yönü vardır.

Operasyonlar daha önce cinsel birleşmemiş kişilere yapılabildiği gibi, doğum geçirmiş ya da daha önce birçok defa cinsel birleşme yaşamış kişilerde de rahatlıkla uygulanabilir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *